Nasi eksperci

Zagraniczne Platformy a Polski Fiskus: Co Zmienia Wprowadzenie Dyrektywy DAC7?

W obliczu nowych regulacji podatkowych, platformy takie jak Revolut, Vinted oraz inne popularne serwisy zagraniczne, wprowadzają obowiązek zgłaszania danych podatkowych swoich użytkowników. To zmiana, która może mieć znaczące konsekwencje dla osób korzystających z tych serwisów, zarówno w celach prywatnych, jak i biznesowych.

Krzysztof Burzyński

Krzysztof Burzyński, Partner, doradca podatkowy, podkreśla: „Wprowadzenie Dyrektywy DAC7 to przełom w wymianie informacji podatkowych. Teraz, każda transakcja dokonana za pośrednictwem platform takich jak Revolut czy Vinted, będzie transparentna dla polskiego fiskusa. To krok ku większej uczciwości podatkowej, ale również wyzwanie dla użytkowników tych serwisów.”

Na co zwrócić uwagę:

  • Jakie dane są zbierane? Od imienia i nazwiska, przez adres zamieszkania, po PESEL czy NIP.
  • Jakie platformy są objęte zmianą? Lista jest długa i obejmuje nie tylko serwisy handlowe, ale również usługowe, dla artystów czy streamingowe.
  • Jakie mogą być konsekwencje? Od zwiększonej transparentności po potencjalne kontrole podatkowe.

Czy jesteś gotowy na te zmiany? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące wpływu Dyrektywy DAC7 na użytkowników platform internetowych znajdziesz w naszym najnowszym artykule. Dowiedz się, jak przygotować się na nowe regulacje i uniknąć potencjalnych problemów z polskim fiskusem.

Zapraszamy do lektury pełnego artykułu, który rozwiewa wątpliwości: https://businessinsider.com.pl/prawo/podatki/konsekwencje-podatkowe-dla-uzytkownikow-zagranicznych-portali/jvkvlpx